Jste zde:
Obrázek
Údolím Velkých Karlovic na lyžích – reportér v akci

Na gulášek a pivo si do Velkých Karlovic odskočil o víkendu náš lyžující reportér Jarek Prajza. K těm báječným pětadvaceti kilometrům gratulujeme a věříme, že příště pokoří i tu padesátku ...

Datum vložení: 02.02.2010 Autor: Jaroslav Prajza
Obrázek
Poštovní holubi v Hluku

Podle tvrzení odborníků pochází poštovní holub z plemene holuba skalního. Poštovní holubi byli používáni v 1. světové válce ke zpravodajským účelům zúčastněných států. I ve 2. světové válce se hromadně používalo těchto holubů k přenášení zpráv.

Datum vložení: 24.01.2010 Autor: Jindřich Mořický
Obrázek
Koledování…

"Jáá – za mlada na Ščedrý večér, to bývalo po Městečku zpěvu ! Ludé zpívali choďa po koledě, gazdé vyhlédali, protože dyby na koledu nigdo nedošél, to by nebylo dobré, bylo by to zvláštní..." vykládajú dědeček Mořický o štedrovečerním koledování.

Datum vložení: 20.12.2009 Autor: Fero
Obrázek
Předpověď počasí na prosinec

Při současném průběhu počasí a věčných prognózách o tom jak bude, jestli přijde zima o Vánocích nebo později, nás napadlo že bychom mohli na následující měsíc prosinec 2009 také vydat předpověď.

Datum vložení: 01.12.2009 Autor: redakce a spol.
Obrázek
Jemná krajka plná nádhery a pocitů

Krajka je používána převážně jako ozdoba dámských šatů a u nás na Slovácku je velmi důležitou součástí dětského, ale hlavně dívčího a ženského kroje. Je velmi náročná na výrobu, a proto je také velmi ceněna.

Datum vložení: 01.12.2009 Autor: Ing. Lekeš
Obrázek
Začíná advent...

Dnešním dnem začíná advent, který předznamenává narození Ježíše Krista. Advent je slovo převzaté z latinského “adventus“ a znamená “přicházet, přicházející”. První počátky slavení adventu se objevily v jižní Galii a ve Španělsku již koncem čtvrtého století. Od 12. až 13. století se stal začátkem liturgického roku.

Datum vložení: 29.11.2009 Autor: Ludmi
Strana   45678<< PředchozíDalší >>