Jste zde:
Obrázek
Ornamentová trnka

V Uherském Hradišti, v budově základní školy Za Alejí má své sídlo Přírodovědné centrum TRNKA. Věnuje se výukovým programům, exkurzím, kroužkům a jiným aktivitám, které jsou zaměřeny na vzdělávání o přírodě a životním prostředí.

Datum vložení: 17.01.2012 Autor: Ladis
Obrázek
Ornament pro radost

Před časem za mnou přišel kamarád Zdenek s prosbou, jestli bych mu neozdobil sklep na víno malovaným ornamentem. Času však bylo málo, protože Zdenek chtěl vše stihnout před odjezdem do Anglie, kde nyní i s přítelkyní pracuje. Napadlo nás však jedno zajímavé řešení…

Datum vložení: 27.10.2011 Autor: Ladis
Obrázek
Digitální vzorník výšivek

Neodbytná potřeba hledání vlastní identity, přivádí v současnosti mnoho lidí k lidové kultuře. To se často projevuje touhou mít vlastní kroj. Krojové dílny, ale i vesnické vyšívačky se však potýkají z problémem nedostatku výšivkových předloh. Proto jsme na Památkových domcích v Hluku založili digitální vzorník výšivek, který nám můžete pomoci průběžně doplňovat nebo z něj čerpat inspiraci.

Datum vložení: 27.10.2011 Autor: Ladis
Obrázek
Společenství jezdců

Někdy mě i hodně vzdálená místa vrací v myšlenkách domů na Slovácko, a tak nyní pod vinicemi Kuksu s výhledem na barokní hospital a s časovým i místopisným odstupem vzpomínám na letošní Dolňácké slavnosti.

Datum vložení: 10.07.2011 Autor: Ladis
Obrázek
Ornamenty v jiném světle

Účastníci večerní mše na Bílou sobotu byli možná při odchodu z kostela překvapeni, že chodník ke kterému obvykle směřují jejich kročeje, se nečekaně rozzářil. Stovky malých svíček lemovaly ornamentové motivy v dláždění a dodaly atmosféře večera, umocněné předchozím duchovním prožitkem, zajímavý nádech.

Datum vložení: 02.05.2011 Autor: Ladis
Obrázek
Nový prostor pro ornament

Muzeum fokloru a tradic bylo v předhodový pátek slavnostně otevřeno a zdálo by se, že pochvalou za dobře odvedenou práci by šlo celou záležitost uzavřít. Jenže lidem, kteří mají k dění na domcích v Rajčovni blízko je jasné, že otevřením a rozšířením celého areálu práce teprve začíná.

Datum vložení: 15.08.2010 Autor: Ladis
Strana   1234Další >>