Jste zde:
Obrázek
Malovaný dvůr 2009

Letošní hody jsou za námi a my jsme si mohli na domkách oddychnout, že další setkání maléreček se nám opět povedlo. Ukazuje se, že akce si našla své příznivce a také své pevné místo v kulturním programu hodů. Její přínos ocenily také malérečky, které zde mohly prezentovat svoje umění.

Datum vložení: 10.08.2009 Autor: Ladis
Obrázek
Bzenecké malování

Minulý týden v pátek 17. dubna pronikali osmáci na základní škole ve Bzenci do světa ornamentů. Kdo by si myslel, že tradiční kultura je dnešním žákům cizí, tak by se asi hodně divil. Tradice a zájmy teenagerů mají k sobě docela blízko, jen je potřeba najít společný jazyk.

Datum vložení: 23.04.2009 Autor: Ladis
Obrázek
Zpět ke kořenům

Díky zkušenostem z výstav a akcí zaměřených na ornament a konaných na památkových domcích v Hluku mohla vzniknout přednáška, která byla prezentována na ekovýchovné konferenci Zpět ke kořenům v centru ekologických aktivit Sluňákov u Olomouce.

Datum vložení: 18.04.2009 Autor: Ladis
Obrázek
Folklor party

Spojení Prahy a folkloru není až tak obvyklé. Proto je příjemným zjištěním, že i hlavní město jde s dobou a všímá si hodnot tradiční kultury. Pražáci mají sice v tomto ohledu co dohánět, ale když si vezmou příklad třeba z našich památkových domků, tak možná dospějí ke zjištění, že folklor je stále živý!

Datum vložení: 18.04.2009 Autor: Ladis
Obrázek
Malá výstava ornamentů na slovensku

Dosah ornamentové expozice z našich památkových domků se začíná pomalu přesouvat i za hranice. Ve Velkém Bieli u Bratislavy proběhla v rámci koštu vín i malá prezentace ornamentů i našeho muzea.

Datum vložení: 18.04.2009 Autor: Ladis
Obrázek
Vzdělávací projekt v Miloticích

Tradiční kultura není určena turistům, ale především místním lidem. Tímto přístupem se spolu s námi řídí i v Miloticích. Proto zde zorganizovali vzdělávací seminář, který měl za úkol podpořit hrdost místních obyvatel na vlastní kulturní dědictví.

Datum vložení: 18.04.2009 Autor: Ladis
Strana   12Další >>