Jste zde:

Přípravy na fašank

19.02.2012

Nic naplat. Větším i menším akcím, stejně jako folklórním, předcházejí přípravy. Zatím co v sobotu finišovali na tvrzi s konečnou úpravou sálu na večerní krojový ples, na domečkách se všechno připravovalo na nedělní fašankovou obchůzku.

Foto Kluci odklízeli sníh, potom spolu s děvčaty zdobili krásně natřený (už od léta) fašankový vůz s košatinou. Zkušební jízda ještě nenazdobeného vozu proběhla ale už v deset hodin dopoledne. „Hlavní šofér“ od koní Lenka Zapletalová spolu s Petrou nedaly jinak, než že si celou fašankovou trasu Hlukem nanečisto projedou. Samozřejmě k velikému nadšení děcek, které okamžitě naskákaly po longu na vůz.

U Hrdinů (stejně obětavě jako každý rok)chystali do krojů Kačenku a Matúška. Tak figuríny, co jedou na pátém kole vozu, nazvaly děcka ze školky.

V kachlových kamnech už od rána topíme, koník, vlastně nová kobylka Lucina už se těší na jízdu, mimochodem, ta co jezdila loni nemůže, čeká hříbátko. V podnávratí velikého starého domku kluci nachystali starý koberec (to aby se nevyšlapala rozmoklá hliněná zem). Letos se vrátíme ke starým domkům, ke kachlovým kamnám. Loni prý na nových nebyla „ta správná fašanková atmosféra“. Že by to byla pravda? Šak zítra uvidíme, fašančáři...


Foto Foto

Více fotek naleznete ve fotogalerii.

Lejdy