Jste zde:
Obrázek
Podzim už platí listím...

První říjnové dny. Zatím ještě se svitem skoro letního sluníčka, které způsobilo, že nám na dvoře naprosto nečekaně krásně rozkvetlo pár větviček zlatého deště. Ve vzduchu je už ale všude cítit podzim. S typickou vůní sklizených hrušek, jablek, hroznů či ořechů a spadaného listí.

Datum vložení: 10.10.2009 Autor: Lejdy
Obrázek
Krajiny domova - díl I

I přesto, že je krajina těžko vymezitelný pojem, je pro nás nesmírně důležitá. Mnohdy si ani neuvědomujeme, jak zásadně ovlivňuje náš život. Paradoxně právě proto, že ji máme denně na očích, tak ji často přehlížíme a její hodnotu si uvědomíme teprve v okamžiku, kdy o ni přijdeme.

Datum vložení: 06.09.2009 Autor: Ladis
Obrázek
Rostou!

Říká se, že co Čech to muzikant, ale troufám si tvrdit, a vy mně určitě dáte za pravdu, že co Čech, to také houbař... Bloumat po lesích pěkně po ránu a donést domů plný košík hub. V tom lepším případě, když rostou. V tom druhém najdeme „houby“ - tedy vůbec nic, za to se krásně projdeme po lese a nadýcháme se čerstvého vzduchu, což také dnes není k zahození.

Datum vložení: 12.07.2009 Autor: Lejdy
Obrázek
Adonis – řecký hrdina na Slovácku

Možná je to k nevíře, ale i za našimi humny jsou místa, která nás mohou propojit se starověkými mýty. Jedna taková báje z období antického Řecka vypráví příběh o chlapci jménem Adónis.

Datum vložení: 25.04.2009 Autor: Ladis
Obrázek
Studánka na Jasenové

Ve čtvrtek jsem otevřel email od Ladě Šáchy s pozváním na neformální otevírání studánky na Jasanové na Bílou sobotu 11.4. Na Jasenovou chodím rád i bez pozvání a tradice či zvyky mě svou tajemností a mystičností přitahují.

Datum vložení: 25.04.2009 Autor: Jaroslav Prajza
Obrázek
První sníh...

Hýřivé barvy spadaného listí i něžnou fialovou, ještě před pár dny rozkvetlých letošních „podzimních fialek“, nečekaně zakryla bílá... Sněhová nadílka rozdává přírodě zas další půvaby, doufejme, že nám alespoń na chvilku vydrží.

Datum vložení: 23.11.2008 Autor: Lejdy