Jste zde:
Obrázek
Už jste si napsali Ježíškovi?

Pokud ještě ne, máte nejvyšší čas hodit za okno lístek s největším a nejtajnějším přáním. Dávno je ovšem pryč doba červených autíček, mrkacích panenek, živých zvířat, ba dokonce mobilů či počítačů.

Datum vložení: 11.11.2009 Autor: Lejdy
Obrázek
Čas dušičkový…

Pohled z okna a slova paní Dagmar Honsové nás utvrzují v tom, že začíná podzim. Podzim se svým typickým chmurným, skoro až truchlivým, počasím. Mírný mrazík, mlha a dojdou i plískanice.

Datum vložení: 01.11.2009 Autor: Fero
Obrázek
Růžencová pouť

Opakovalo se to v mém mládí s železnou pravidelností. Poslední týden v září jsme obírali hrozny ve vinohradě, první říjnová neděle patřila Růžencové pouti. Tehdy jsme na ni do brodského kostela chodívali většinou pěšky, později autobusem a s galánem autem.

Datum vložení: 04.10.2009 Autor: Lejdy
Obrázek
Švestky, trnky, slivovica…

To je dnešní aktuální téma. Někteří si už „obrali“, jiní ještě pořád „doobírávají“. Ale – moravští Slováci dobře ví, jak s „naobíraným“ naložit … A je zajímavé, že všechny slivovice mají stejný základ a přitom je každá jiná …

Datum vložení: 28.09.2009 Autor: Fero
Obrázek
Od houslí k freestylu, nebo jak skočit z kulturní rubriky přímo do té sportovní…

Úplně jednoduše. Máme v rodině kluka, Zdeňka Fuska - no samozřejmě toho mladšího – a ten miluje motorky. A to tak opravdově, že skákání a následné zdravotní relaxaci věnuje veškerý volný čas.

Datum vložení: 27.08.2009 Autor: Lejdy
Obrázek
O besedě u cimbálu i bez cimbálu...

Beseda u cimbálu. Pro mnohé z nás zvláštní název. Proč právě beseda? Kde hledat odpověď na tuto otázku? Možná kdesi dávno na lavečce před domem, kde v podvečer sedávali dědáček s baběnků. A kdo šel okolo, přisedl k nim jen tak, na kus řeči. Prostě na besedu.

Datum vložení: 10.08.2009 Autor: Lejdy
Strana   56789<< PředchozíDalší >>