Jste zde:
Obrázek
Ples Jízdy králů

Od zápisu jízdy králů na seznam UNESCO uplynuly teprve tři měsíce a místa udržující tuto tradici mají za sebou již druhé společné setkání. První neformální setkání starostů se uskutečnilo 9. 12. 2011 v Panském dvoře v Kunovicích.

Datum vložení: 17.02.2011 Autor: Iveta Mátlová
Obrázek
Seminář o Karpatské úmluvě

Víte, které hory jsou v Evropě největší? Možná si během přemýšlení vzpomenete na zimní dovolenou mezi alpskými štíty v Rakousku, Švýcarsku či ve Francii. A skutečně, Alpy se mohou pochlubit největší nadmořskou výškou na našem kontinentu. Ale co se týká rozlohy, tak jsou až na druhém místě (180 000 km2). V počtu kilometrů čtverečních je totiž překonávají Karpaty (210 000 km2).

Datum vložení: 07.12.2011 Autor: Ladis
Obrázek
OCENĚNÍ ZAVAZUJE K ODPOVĚDNOSTI

Tak jsme se dočkali. Od 27. listopadu 2011 je slovácká Jízda králů zapsána na Reprezentativním seznamu nemateriálního kulturního dědictví lidstva UNESCO. Čtyři slovácké obce, totiž Hluk, Kunovice, Vlčnov a Skoronice se budou muset vyrovnat s některými novými problémy, které lze v této souvislosti očekávat.

Datum vložení: 30.11.2011 Autor: Ladis
Obrázek
Hody a dlouho očekávaný průvod

Enom ať zas nevalí“, jsme si říkali, hleďa na předpověď a vývoj počasí na hodový víkend. Nevalilo : vyšel pátek, sobotní programy i nedělní průvod. A jak – na to se podívejte ve fotogalerii ...

Datum vložení: 07.08.2011 Autor: Fero
Obrázek
XXI. Dolňácké slavnosti - neděle

I přes nepřízeň počasí královská družina statečných jezdců vyjela do hluckých ulic. Šohajom patří velký dík za vtipné a trefné vyvolávky a hlavně za to, že vydrželi. Počasí letos Hlučanom opravdu nepřálo...

Datum vložení: 03.07.2011 Autor: Dohny
Obrázek
XXI. Dolňácké slavnosti - střípky z pátečního dne

Počasí se nakonec umoudřilo a tak páteční program XXI. Dolňáckých slavností písní a tanců v Hluku mohl začít dle plánu vystoupením dětských folklorních souborů na pódiu u tvrze.

Datum vložení: 02.07.2011 Autor: Ludmi
Strana   12345Další >>