Jste zde:
Obrázek
Ornament mezi dětmi v Nechvalíně

O tom, jak bude naše tradiční kultura vypadat v budoucnosti, rozhodnou především současné děti. Proto je důležité jim o ní sdělit alespoň základní informace a motivovat je k hrdosti i zodpovědnosti za dědictví, které jim předáváme od našich předků.

Datum vložení: 07.04.2009 Autor: Ladis
Obrázek
Ornamentový výukáč v Hovoranech

Prostřednictvím Vzdělávacího a informačního střediska Bílé Karpaty se prezentují hlucké ornamenty a památkové domky na různých místech Slovácka. Podívejte se, jak probíhal výukový program Malovaný dvůr na Základní škole v Hovoranech.

Datum vložení: 19.12.2008 Autor: Ladis
Obrázek
Malovaný Dvůr 2008 - zhodnocení

Začínám zjišťovat, že stát se pravidelným přispěvatelem webových stránek je docela fuška. Sotva skončily slavnosti a teprve si začínám v hlavě třídit zážitky, už abych psal zhodnocení Malovaného dvora. Vyřeším to zatím jen stručným komentářem, protože námětů které tato akce přinesla je mnoho a každý z nich si zaslouží samostatné a trochu hlubší zamyšlení. Během prázdnin se k nim budu určitě vracet.

Datum vložení: 07.07.2008 Autor: Ladis
Obrázek
Malovaný dvůr 2008

Malovaný dvůr je název akcí, které jsou pořádány na památkových domcích v Hluku a jsou zaměřeny na malovaný lidový ornament. První Malovaný dvůr proběhl v roce 2007 ku příležitosti hluckých hodů a jeho cílem bylo upozornit na symbolickou stránku lidové ornamentiky. Zdařilá byla také tvořivá dílna pro děti. Letošní Malovaný dvůr se stal součástí programu Dolňáckých slavností. Hlavním tématem bude rozdílnost ornamentu v různých částech Slovácka a zajímavé bude jistě i setkání maléreček z Dolňácka.

Datum vložení: 21.6.2008 Autor: Ladis
Strana   12<< Předchozí