Jste zde:
Obrázek
Draní péří

Odedávna byla součástí věna nevěsty peřina, plná  prachového peří a každá byla ráda, když se peřinou jako svým budoucím věnem, mohla pochlubit. A „nadrat“ dostatek peří do peřiny nebylo jednoduchou a rychlou záležitostí ...

Datum vložení: 18.01.2009 Autor: Fero
Obrázek
O obdarovávání...

Kvapem se blíží Vánoce. Reklamy všude kolem nás se předhánějí nám poradit, jaký co nejlepší, nejoriginálnější, nezapomenutelný dárek věnovat svým blízkým. Mnohdy také nejdražší, ale to zjistíme většinou až v povánočních slevách...

Datum vložení: 17.12.2008 Autor: Jelénkovi
Obrázek
Odŕhání turkyně

„Ja chuapče, jak sa začne turkyň odŕhat, je tu zima“, říkávali naši dědáček ... V našem nářečí mluvili o kukuřičných klasech : na poli se vylámaly a dovezly dom. A aby se „nezapařily“ a zrno neznehodnotilo, musely se zbavit šustí – odrhnout.

Datum vložení: 02.11.2008 Autor: Fero
Obrázek
Jak sme spravovali kamna

Zimní, vlastně už podzimní akce na domečkoch vyžadují menší či vydatnější zatápění v kachlových kamnoch. Zásoba dřeva na zimu už je pěkně narovnaná v hraničce v dřevárce, zbývalo vyměnit propálený rošt a zaspárovat dvířka. V úterý jsme se k tomu konečně dostali.

Datum vložení: 28.10.2008 Autor: Lejdy
Obrázek
Ohlédnutí za sobotním vařením

Tentokrát to bylo už po páté a počasí nám skutečně přálo. Už několik  minulých  dnů jsem se modlila, aby počasí vyšlo. Bylo by škoda, kdyby třeba pršelo, nikdo by na „staré domky“ nepřišel a tolik přípravné práce a nespotřebovaných jídel by přišlo nazmar.

Datum vložení: 13.10.2008 Autor: Marie Lekešová
Obrázek
Prakuchařky našich prababiček

Napsat o starodávném vaření na Památkových domkách, že počasí vyšlo jak na zakázku, že tetička Lekešová je coby uvaděčka i vedoucí kuchařka ohromná, svá, nenahraditelná, že Klebetnice umí nejen zpívat, ale zvládnout i role slováckých servírek, že cimbálovka pěkně hrála a vnesla do vaření nový prvek, že přišlo zas fůra lidí, že nezůstalo vůbec nic a nejvíc šly na odbyt patenty..., by bylo strašně málo.

Datum vložení: 11.10.2008 Autor: Ludmi
Strana   34567<< PředchozíDalší >>